1. november, dan spomina na vse, ki imajo v našem srcu posebno mesto. V vrtcu Šentjur, enoti Ponikva, smo se v oddelku 4-6 let starih otrok pogovarjali o pomenu praznika. Otroci se radi pogovarjajo. Prav je, da otroci poznajo svoje korenine in spoznavajo kako pomembni so za naše življenje naši predniki. Ob dnevu spomina na mrtve, so otroci poslikali kamenčke , ki so jih ob 1. novembru skupaj s starši odnesli na pokopališča. Zastavili smo si vprašanje, kakšni motivi so primerni ob takšnem prazniku? Otroci so povedali, da če imaš nekoga rad, mu lahko narišeš sonček ali pa srček, če pa umre pa tudi svečko. Zato smo se glede na razmišljanja otrok odločili za te tri motive, ki so jih otroci vsak na svoj način naslikali na kamen. Med seboj so se veliko pogovarjali , se spominjali ali pa povzemali pripovedovanja staršev.

Otroci so povedali…
M.P.; »Mi imamo dva pokopališča, enega na Ponikvi in enega gr na Koroškem. Od mamice mamica je umrla v prometni nesreči. Od atija pa tudi več ne živijo vsi, tam pa gremo na Ponikvo na pokopališče in prižgemo svečke.
T.F; »Jaz sem prinesel več kamnov, ker imam več pogrebov (pokopališč), ko prižgemo svečke in bom kamenček nesel na vsakega.«
R.G; »Jaz bom narisal svečo na kamen in bom naredil belo, ker moja mami dela tud bele sveče, pol pa bom jo še mal okrasil.«
E.L.M.; »Srčeka bom na kamenček narisala in ga pobarvala, ker srček je lep.«

Petra Skale in Blaž Zupanc

Dostopnost