Na veliko veselje vseh nas, se je 26.1.2023, na Občini Šentjur izvršil podpis pogodbe in tako se je projekt nadgradnje vrtca na Planini pri Sevnici uradno začel. https://www.sentjur.si/objava/724857

Predvidevali smo, da bomo morali prostore vrtca izprazniti nekje konec aprila, v začetku maja. Po prvem koordinacijskem sestanku je bilo razbrati, da se bodo dela pričela občutno prej, če želimo s 1. septembrom začeti šolsko leto v novih prostorih.

V ponedeljek  6.2. 2023 so nas seznanili, da je potrebno vrtec izprazniti do 15.2.2023, kar je spremenilo vse načrte, ki so bili že dogovorjeni z ravnateljico OŠ Planina pri Sevnici, Matejko Zendzianowsky. Predvidena ideja selitve otrok v telovadnico šole tako ni prišla v poštev.

Potrebno je bilo poiskati nadomestno lokacijo, saj selitev otrok v Šentjur za tako dolgi čas ni ustrezna. Edini prostor, ki smo ga videli kot ustrezno alternativo je bil KD Šentvid pri Planini.

Takoj je stekla akcija in na tem mestu se moramo še posebej zahvaliti predsedniku KS g. Juriju Hladinu, ki je odgovorno in z veliko vnemo povezal vse deležnike, da smo lahko že pred znanim terminom selitve pregledali prostore, naredili načrt in vse kar je potrebno za ureditev prostora.

Hvala tudi uporabnikom KD in krajanom Šentvida pri Planini, ki so nas sprejeli z odprtimi rokami in bili pripravljeni odstopiti prostor KD do septembra. Za koordinacijo z občino se zahvaljujemo g. Alešu Guzeju.

Strokovne delavke na Planini so že v ponedeljek začele s popoldanskim pakiranjem stvari iz vrtca. Naša hišnika sta zavihala rokave in cel teden intenzivno urejala prostor v KD, sočasno se je uredila tudi kuhinja.

Gospod Hladin je samoiniciativno organiziral skupino ljudi iz Planine. Na petkovem sestanku s starši pa smo prosili še za njihovo pomoč pri selitvi, ki se je odvila v soboto 11.2.2023.

Ob osmih zjutraj je bilo v vrtcu polno ljudi in akcija je stekla. Podjetje Tajfun je posodilo kamion, sodelavka je pripeljala še drugega, nekateri krajani so pomagali celo s traktorjem. Večino stvari smo prepeljali v KD Šentvid pri Planini, nekaj pa jih skladiščimo v ZD Planina pri Sevnici. S strokovnimi delavkami smo razporejale pohištvo v KD, ki je kot po tekočem traku prihajalo v prostor in tako se je počasi oblikoval prostor, ki je spominjal na vrtec. V dopoldanskem času je bila večina dela gotova, potrebno je bilo še čiščenje in fiksiranje omar ter elementov.

Danes se urejajo še zadnji detajli in ureditev tople vode v sanitarijah ter priklop pralnega stroja, kar v prejšnjem tednu ni bilo izvedljivo.

Otroci so že v novih prostorih in vidno navdušeni, pravijo da so v »čudnem« vrtcu. Danes jih je obiskal tudi župan Občine Šentjur mag. Marko Diaci. Povedali so mu da se imajo lepo in da bodo kar ostali v tem vrtcu. 🙂

Tukaj se vidi in potrdi pregovor »Skupaj zmoremo vse in še več!«

Hvala še enkrat vsem za vašo pripravljenost in pomoč pri selitvi.

Zapisala Vesna Tofant; pom. ravnateljice.

Dostopnost