EKO POMLAD NA ENOTI PEŠNICA

Pomlad je že tu … V tem tednu smo otroci in strokovni delavci izvedli čistilno akcijo in poskrbeli, da je naš vrtec urejen in čist. Pri tem smo otroke spodbujali k pravilnemu razvrščanju odpadkov. Poskrbeli smo tudi za naše eko gredice, saj smo jih skupaj prekopali in posadili različna zelišča v sodelovanju s starši (vrtnarstvo v bližnji okolici).

Tudi na našo enoto je prišla pomlad …

Mesec april je mesec, ki v našem vrtcu dajemo velik poudarek na okoljski vzgoji, saj smo eko vrtec. V naši enoti smo načrtovali eko teden, v katerem so sodelovali otroci, starši in strokovni delavci. Organizirali smo akcijo zbiranja odpadnega časopisnega papirja, kjer so ga starši skupaj z otroki prinašali v zabojnik pred vrtcem. Seznanili smo se tudi s postopkom recikliranja odpadnega papirja.

Razstava izdelkov iz odpadne embalaže

Pripravili smo razstavo pomladnih motivov, ki so jih otroci izdelovali iz odpadne embalaže ter s slikarijami z akrilnimi barvami na foliji.

Pripravili eko koordinatorici Petra Gajšek in Daniela Leskovšek